Teknoloji

Apple Watch için bir dönemin sonu: Bu uygulama artık kullanılamayacak

Meta’nın Messenger uygulaması 31 Mayıs’tan itibaren Apple Watch’tan kaldırılıyor. ancak, kullanıcılar yine de gelen mesajları görebilecek. Uygulamanın kaldırılması, kullanıcıların artık Facebook mesajlarını saatlerinden yanıtlayamayacakları ve bunun yerine iPhone’larındaki uygulamaya başvurmaları gerekeceği anlamına geliyor.

Bir Meta sözcüsü bahis hakkında şunları söyledi: ” Kullanıcılar Apple Watch’larında Messenger bildirimlerini almaya devam edebilir, ancak Haziran başından itibaren artık saatlerinden yanıt veremeyecektir.” söz konusu: ” Kullanıcılar, kişisel mesajlarını uçtan uca şifrelenmiş hale getirmek için çalıştığımız iPhone, masaüstü ve web üzerinde Messenger’ı kullanmaya devam edebilir.

Messenger uygulaması, 2015 yılında ses klipleri ve çıkartmalar gönderme seçeneğiyle Apple Watch’ta tanıtıldı, ancak kullanıcının metin yanıtları vermesine izin vermedi. Daha önce bir Apple Watch kullandıysanız, küçük bir ekrana mesaj yazmaya çalışmanın gerçekten eğlenceli veya kolay olmadığını bilirsiniz.

Apple’ın bu atılımı, bazı Apple Watch kullanıcılarından tepki gördü. Kullanıcılar hayal kırıklığına uğradıklarını söylerken, uygulamanın Apple Watch’tan kaldırılması fikrine katılmadıklarını sosyal medyada paylaştılar. Peki, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlara yazın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu