Haber

Osmangazi Belediyesi deprem bölgesinde ramazanın bereketini paylaştı

Osmangazi Belediyesi, Ramazan ayı boyunca deprem bölgesinde kurduğu iftar ve sahur sofralarıyla her gün depremzedelere sıcak yemek ikramında bulunuyor. Sallanan bölgede çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, asrın felaketini yaşayan vatandaşlarla iftar ve sahur sofralarında öne çıktı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük depremlerin ardından bölgede çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, ramazan ayında gönül sofraları kurarak, depremzedelere iftar ve sahur yemekleri dağıtıyor. Depremin ilk günlerinden bu yana farklı noktalarda kurduğu aşevlerinde sıcak çorba dağıtan Osmangazi Belediyesi, deprem döneminde Gaziantep’in İslahiye ilçesi ile Hatay’ın Antakya ilçesinde her gün 4 bin kişiye iftar ve sahur yemeği dağıtıyor. 11 ayın sultanı ramazan ayı.

İslahiye ve Antakya’da vatandaşlarla birlikte iftar ve sahur yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan’ın kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu belirterek, “Asrın felaketinin ardından biz Osmangazi Belediyesi olarak çalışmalara başladık. ekiplerimiz ve araçlarımızla bu bölgede. İslahiye’de 100 konutluk prefabrik evler yapıyoruz. Ramazan ayının rahmetini burada vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. İftar ve sahur sofralarında bir merkeze gelip sohbet etme imkanı buluyoruz. Ramazan ayı boyunca İslahiye ve Antakya’da her gün 4.000 kişiye iftar ve sahur ikramı yapıyoruz. Bu mübarek ayda deprem bölgesinde vatandaşlarımızın yanındayız. İnşallah hep birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğiz” dedi. dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu